Konoba

Open 24/7

HomePortalCalendarFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

NA SAHRANAMA U VELIKOJ BRITANIJI POP MUZIKA ZAMIJENILA LELEK

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Nora

Female
Number of posts : 941
Registration date : 2006-06-28

PostSubject: NA SAHRANAMA U VELIKOJ BRITANIJI POP MUZIKA ZAMIJENILA LELEK   Thu 5 Oct - 17:24

NA SAHRANAMA U VELIKOJ BRITANIJI POP MUZIKA ZAMIJENILA LELEKANJE
03.10.2006. Dzejms Blant ispraca pokojne
Na sahranama u Velikoj Britaniji, umjesto lelekanjem, pokojnici se ispracaju pop muzikom.
Prema rezultatima istrazivanja “Bereavement Registera”, 51 posto zivih vec je odredilo pjesmu koja ce biti interpretirana na njihovom pogrebu. Od pet hiljada ispitanika, njih 79 procenata je razmisljalo o numeri s kojom ce biti ispraceni na onaj svijet.
Ista anketa je pokazala da je pjesma Dzejmsa Blanta “Goodbye My Lover” najizvodjenija na sahranama i komemoracijama, dok je na drugom mjestu “Angels” Robija Vilijamsa, a na trecem “ICve Had the Time of My Life” iz filma “Prljavi ples”.
"Top lista najizvodjenijih pokazuje dokle smo dosli kada se radi o oprastanju od najmilijih. Nema vise starih naricaljki, umjesto njih se pusta savremena muzika sa kojom se ljudi lakse poistovjecuju. Svako ima pjesmu koja mu posebno znaci i koja je uglavnom povezana sa nekim posebnim trenutkom ili mjestom", kaze Mark Roj iz “Bereavement Registera”.
Dzejms Blant je osvojio dvije Brit nagrade, a njegov debitantski album veliki je hit u Britaniji i Sjedinjenim Drzavama. Ali, glasni su i oni koji ga ne vole, u jednom istrazivanju njegova muzika je proglasena za najdosadniju stvar na svijetu, ispred saobracane policije, bucnih komsija i trgovaca nekretninama.

POGREBNA TOP-LISTA

1. “Goodbye My Lover” - Dzejms Blant
2. “Angels” - Robi Vilijams
3. “ICve Had the Time of My Life” -
Dzenifer Vernes i Bil Medli
4. “Wind Beneath My Wings” - Bete Midler
5. “Pie Jesu” - “Requiem”
6. “Candle in the Wind” - Elton Dzon
7. “With or Without You” - U2
8. “Tears in Heaven” - Erik Klepton
9. “Every Breath You Take” - “The Police”
10. “Unchained Melody” - “Righteous Brothers”
Back to top Go down
View user profile
tasa

Female
Number of posts : 331
Registration date : 2006-09-26

PostSubject: Re: NA SAHRANAMA U VELIKOJ BRITANIJI POP MUZIKA ZAMIJENILA LELEK   Sat 7 Oct - 9:24

Joj kako je meni to nekako ne znam ni ja..... ja sam u ponedeljak bila na kremaciji ovde u Holandiji (nasem drugu umro otac) kad je pocela da svira neka muzika onako malo zivlja, umalo ja ne poceh da cupkam u ritmu muzike! Pa pogledam okolo, ono svi placu, pa mi se nekako sve to nije uklapalo jedno sa drugim! affraid

NA SAHRANAMA U VELIKOJ BRITANIJI POP MUZIKA ZAMIJENILA LELEK
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1