Age : 33
Localisation : Montenegro
Registration date : 2006-06-28

PostSubject: Italija - Francuska 5:3 penalima   Sun 9 Jul - 18:26

BERLIN, 9. jula (Tanjug) - Reprezentacija Italije osvojila je titulu svetskog fudbalskog prvaka pošto je večeras u Berlinu, u finalnoj utakmici 18. Mondijala, pobedila selekciju Francuske boljim izvođenjem penala sa 5:3.

Italija prvak sveta, Zidan isključenjem završio karijeru
BERLIN, 9. jula 2006. (Beta) - Fudbaleri Italije osvojili su Svetsko prvenstvo, pošto su večeras u Berlinu pobedili Francusku posle penala 5:3.

U regularnom toku bilo je 1:1. Francuska je povela golom Zinedina Zidana iz penala u sedmom minutu, a Italija je izjednačila preko Marka Materacija u 19. minutu.

Meč će verovatno ostati upamćen po tužnom odlasku kapitena Francuske Zidana, koji je ranije objavio da se povlači iz aktivnog igranja posle ovog Mundijala.

Zizu je u 110. minutu dobio crveni karton pošto je glavom u telo udario Materacija, koji ga je pre toga verbalno provocirao. Zidan je teren napustio u suzama, a njegovi saigrači delovali su izgubljeno na terenu posle toga.

Penal za Francusku promašio je David Trezege, koji je pogodio prečku. Poslednji, peti penal za Italiju iskoristio je Fabio Groso.

Italiji je ovo četvrta titula prvaka sveta.